ביטוח דירה

אנשים רבים שוקלים לעשות ביטוח דירה לדירתם. ביטוח דירה יכול לכלול מרכיבים שונים ולבטח בכפוף לתנאי הפוליסה את הדירה בגין אירועים ביטוחיים מגוונים. ראשית ניתן לבצע ביטוח דירה נגד נזק למבנה שעלול לקרות עקב אירועים שונים. מקרים מגוונים עלולים לגרום לנזק למבנה הדירה . ביטוח דירה מבטח נגד תופעות מגוונות אלה. יש ביטוחי דירה אשר מבטחים נגד הרס למבנה הדירה אשר מתרחש עקב בליה טבעית והרס טבעי של הדירה ביטוח דירה כזה הוא חשוב וכדאי כאשר מדובר בדירה ישנה שיש  סיכוי וחשש לשלמותה בעתיד הלא רחוק.

ביטוח דירה נגד מצבי מלחמה

אך לא רק דירות ישנות מבוטחות בביטוח דירה. ביטוח דירה נפוץ ומקובל גם בדירות חדשות לגמרי. כך לדוגמה יש פוליסות אשר מבטחות נגד נזקי מלחמה:  היו לנו לא מעט דוגמאות כמו למשל אנשים שהתלננו על אריחי קרמיקה למטבח שנשברו. היום במציאות שאין אזור בארץ שהוא מוגן מחשש של טילים ומצבי חרום מתרחשים ונוצרים במהירות, אנשים רבים חשים כי זה חכם ונכון לבטח את הדירה שלהם בביטוח דירה המבטח נגד אסונות מלחמה. ביטוח דירה נגד אסונות מלחמה יכול לכלול כיסוי נגד נזק למבנה או כיסוי למבנה וגם לתכולת הדירה. במקרה כזה פעמים רבות עוד לפני המקרה הביטוחי וודאי שגם אחריו יגיע מעריך או שמאי מטעם חברת הביטוח כדי לבצע הערכה של ערך הדירה והערכה של עלות תכולת הדירה. גובה הכיסוי של הפוליסה של ביטוח דירה יכול להיות סטנדרטי וקבוע, או להיקבע באופן אישי לפי שווי הדירה אשר מוערך על ידי שמאי מקרקעין.

ביטוח דירה נגד אסונות טבע

עוד סוג של ביטוח דירה הוא ביטוח דירה נגד אסונות טבע ובפרט רעידות אדמה. אתם ודאי כמו רבים אחרים קוראים על רעידות אדמה איומות שקורות במקומות שונים בעולם בהם ממש כמו כאן איש לא צפה כי תהיה רעידת אדמה. אנו כאן בישראל חיים על שבר טקטוני ובהיסטוריה של האזור היו כמה רעידות אדמה לא קטנות. המרכזים הסיסמוגראפיים רושמים רעידות ברמות שונות מפעם לפעם. מי שעוקב אחר הנתונים האלה מבין כי  לעשות ביטוח דירה נגד רעידות אדמה הוא מעשה חכם וריאלי להבטיח את רכושכם ולישון טוב יותר בלילה בשלווה תוך ידיעה שרכושכם ועמל חייכם מוגן ויהיה מוגן גם במצבי חרום.