ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא ביטוח שמהווה תנאי המותנה על ידי הבנקים לשם קבלת משכנתא. זהו ביטוח מנדטורי אשר מוצע במסלולים שונים והבדגשים שונים לפי גובה המשכנתא, סטטוס המבקשים, הכללתו בביטוחים אחרים וכדומה. בשוק ישנם מסגרות שונות לקבלת הביטוח, אך ביטוח אצל סוכן מבטיח לכם יחס אישי והתאמה אישית של הביטוח לצרכים הרלוונטים ביותר שלכם.

ביטוח משכנתא נחלק לשני סעיפים, ביטוח חיים וביטוח מבנה, הביטוח עצמו הוא הערובה של הבנק להחזרת המשכנתא כך שכשקורה אחד מהמקרים המפורטים בפוליסה, מקבל הבנק את יתרת המשכנתא שנותר לשלם מחברת הביטוח עצמה. הסעיף הראשון ביטוח חיים בא לגבות את נוטלי המשכנתא במקרה בו אחד מנוטלי המשכנתא נפטר או שכושר עבודתו נפגע, ואז משלמת חברת הביטוח לבנק את חלקו היחסי במשכנתא במלאו, ובכך מונעת את עיכולו ושיעבודו של הנכס. הסעיף השני הוא ביטוח מבנה, ביטוח זה מגבה את נוטלי המשכנתא במקרה בו נגרם נזק למבנה, כגון שריפה, הצפה, וכדומה, וכשהמשכתא טרם נפרעה במלואה, גם בסעיף זה בא לידי ביטוי יתרון עשיית הביטוח דרך סוכן משום שאיתו ניתן להרחיב באופן פרטני סעיף זה, ולהבטיח שביטוח מבנה יכלול גם נזק מועט יותר ולפרט סעיפיו, כמו התקנת צנרת חדשה וכדומה.

מכיוון שלא ניתן לקחת משכנתא ללא לקיחת ביטוח משכנתא, ביטוח זה הינו נפוץ ונגיש, כדאי לברר על האפיקים השונים של ביטוח משכנתא, מסגרות שונות, האפשרויות שלהן במקרים כמו לקיחת משכנתא חדשה וכדומה. סוכן ביטוח אישי לפי הקריטריונים של ''אוירבך ישראל ביטוחים'', ידאג ליצור לכם פוליסת ביטוח משכנתא שהפרמייה עליה נוחה ומאוזנת, שעלויותיה מקובלות על הבנק, ושניתן לבצע בה שינויים עתידים ולשלבה במסגרת ביטוחים אחרים הדרושים.

מסלולי ביטוח המשכנתא שאנו מציעים הינם במסגרת פרמיה שעלותה פוחתת ביחס להחזרת המשכנתא, או בהחזרה חודשית קבועה. בפוליסה אחת של ביטוח מבנה וחיים או כפוליסות נפרדות, בהתאם לתמונת הביטוחים והמשכנתא של כול לקוח. ניתן להחליף דרכנו פוליסת ביטוח משכנתא קיימת מחברה אחרת ובתנאים פחות אטרקטיבים ולרכוש את הפוליסה האידיאלית אצלנו. אנו ב''אוירבך ביטוחים'' עומדים לשרותכם, ונשמח לייעץ לכם ולבנות לכם ואיתכם, מסלול רלוונטי ומשתלם, ובכך להקל את דרכם לדירתכם החדשה. מומלץ לקרוא גם על: קרקעות חקלאיות.