ביטוח רכב

התחום של ביטוח רכב הוא תחום מורכב ומגוון. בעבר ניתן היה לעשות ביטוח רכב רק דרך סוכני ביטוח אשר קישרו בין הלקוח לבין החברות המבטחות כיום נכנסו לתחום של ביטוח רכב גם חברות מסוג של ביטוח רכב ישיר. אנשים מתפתים לבטח אצל חברות ביטוח ישיר וטוענים כי הכיסוי הביטוחי זהה והשירות מניח את הדעת. לעומתם ישנם רבים אשר ממשיכים לבטח את רכבם דרך סוכן ביטוח וחשים שיש יתרון בהיכרות אישית עם המבטח וכן חשים שאם חלילה יקרה מקרה ביטוחי כמו תאונה חלילה או כל נזק אחר לרכב, הרי שהם יקבלו שירות מסור יותר מסוכן ביטוח אשר מייצג אותם ומכיר אותם שנים רבות. הם חשים כי בהכרח מקבלים שירות טוב יותר ומסור מסוכן ביטוח מה שלא יתקיים בחברת ביטוח ישירה. לפני שאתם רוכשים פוליסה מסוכן או חברה ישירה כדאי ללמוד מעט על סוגי ביטוח רכב השונים.

סוגי ביטוח רכב

כולם יודעים כי קיים ביטוח חובה, צד ג' ומקיף. ביטוח חובה הוא חובה על פי חוק ונועד לכסות נזקי גוף של צד ג' אשר היה מעורב בכל סוג של תאונה איתכם ונגרם לו נזק גופני או נפשי שמקורו ברכב שלכם או בנהיגה שלכם. יש חשיבות עליונה להיות תמיד מכוסים בפוליסת ביטוח רכב חובה ראשית זאת חובה על פי חוק, ויותר מכך, פגיעה חלילה בצד ג' , מעבר לחבות הפלילית יכולה לגרום לכם להוצאות של מיליוני שקלים אם אתם לא מבוטחים. נכך שאין לנסוע רגע בודד ללא ביטוח חובה  בתוקף. חשוב גם לוודא כי יש לכם רישיון רכב ורישיון נהיגה בתוקף כי חסרונם פוגע בתוקפו של ביטוח החובה שלכם.

ביטוח רכב צד ג' ומקיף

מלבד ביטוח רכב חובה יש גם ביטוח רכב צד ג' אשר מכסה הוצאות רכושיות ונזק רכושי שנגרם לצד ג' על ידכם או על ידי מכוניתכם. ביטוח רכב מקיף מכסה בפוליסה שלו  גם נזקים לרכב שלכם מתאונה או מכול תרחיש הקורה למכוניתכם. וזה כולל גם נזקי גניבה של הרכב וזאת בכפוף לדרישות שונות בפוליסה כגון דרישות מיגון שונות שאמורות להגן על הרכב מפני גניבה.