מה מכסה ביטוח נסיעות לחו"ל

מה מכסה ביטוח נסיעות לחו"ל

יש סוגים רבים של ביטוחים, חלקם מוכרים יותר לציבור וחלקם פחות. ביטוח נסיעות לחו"ל הוא אחד מהביטוחים היותר מוכרים, מכיוון שכמעט כולנו נוסעים מדי פעם לחו"ל, וכל מי שנוסע לחו"ל זקוק לביטוח מסוג זה. ביטוח נסיעות לחו"ל הוא הביטוח שיאפשר לכם לנסוע לכל מקום בעולם ללא חשש, ואם ידיעה ברורה כי אם משהו בטיול יתרחש שלא כשורה, תהיו מכוסים. בין אם המדובר בגניבה של הציוד שלכם, מפגע בריאותי שנתקלתם בו או אפילו אם תצטרכו שיחלצו אתכם ממקום כלשהו בחו"ל, ביטוח נסיעות יאפשר לכם את כל אלה מבלי לפשוט את הרגל... בכתבה זו נפרט על אודות אחד מהביטוחים החשובים ביותר - ביטוח נסיעות לחו"ל.

מתי יש לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל?

התשובה לשאלה מתי יש לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל היא פשוטה מאוד - בכל פעם שנוסעים לחו"ל, אפילו ליום אחד! בין אם אתם נוסעים לנסיעת עסקים קצרה של יום או יומיים ובין אם אתם נוסעים למספר שבועות, חודשים או אפילו שנים, ביטוח נסיעות לחו"ל הוא הכרחי מבחינתכם. למעשה, כל מי שנוסע לחו"ל, לכל מטרה שהיא - לימודים, נופש, עבודה, בילויים ועוד, כדאי שירכוש ביטוח נסיעות שיכסה אותו מפני כל צרה אפשרית. ביטוח שכזה עולה כמה דולרים ליום בבלד, וההוצאה היחסית זניחה הזו עשויה לחסוך לכם כסף רב בעתיד. רוב ביטוחי הנסיעות הסטנדרטיים יכסו אתכם, בעלות של כמה שקלים ליום, מפני רוב המפגעים שעלולים לקרות לכם, ובמקרים מסויימים ניתן לשלם מעט יותר ולהרחיב את הביטוח גם כנגד מפגעים נדירים יותר. אז אם אתם יוצאים מגבולות הארץ - פנו לסוכן הביטוח שלכם ורכשו ביטוח נסיעות לחו"ל איכותי ככל האפשר.

מה מכסה הביטוח הסטנדרטי?

רוב הביטוחים המיועדים לנסיעות לחו"ל הם סטנדרטיים למדי וכוללים את אותם הכיסויים. כמובן שהכיסויים משתנים מחברה לחברה, ויש לברר לעומק אילו כיסויים בדיוק אתם מקבלים, אך רוב הביטוחים בתחום זה הם דומים. בין הכיסויים הנפוצים ביותר בביטוחי נסיעות לחו"ל, ניתן למנות את הבאים: מצד אחד ביטוח למטען שלכם למקרה של גניבה או אובדן, ומצד שני ביטוח בריאות איכותי הכולל כיסויים כגון ביטוח תאונות, החזרים עבור הוצאות על תרופות, אשפוזים, ניתוחים, תרופות, ביקור אצל רופאים ועוד. לגבי ביטוח המטען, יש לציין כמובן מה אתם לוקחים איתכם לחו"ל. אם יש לכם ציוד סטנדרטי כגון בגדים, ספרים, מצלמה, מחשב נייד וכו', הביטוח יחזיר לכם כסף במקרה שיגנבו לכם את הציוד או אם תאבדו אותו. אם יש לכם אביזרים מיוחדים צריך לציין זאת באופן מפורש ולברר אם הם כלולים בביטוח (למשל תכשיטים יקרי ערך, חומר סודי, אביזרים יקרים במיוחד ועוד). לגבי ביטוח הבריאות - זהו ללא ספק החלק החשוב ביותר בביטוח. מצלמה שנגנבת היא עניין אחד אבל החזר הוצאות עבור שהייה בבית חולים בחו"ל הוא עניין אחר. יש מדינות אשר התשלום עבור ימי האשפוז בבתי החולים שלהן הוא גבוה במיוחד (ארה"ב למשל) וכדאי מאוד שתהיה מכוסים. מצד שני יש מדינות, בעיקר בעולם השלישי, בהן הטיפולים הם זולים יחסית אך המחלות שניתן לחלות בהן הן מסוכנות במיוחד (למשל מלריה או טיפוס במדינות המזרח הרחוק או בדרום אמריקה). לכן, כדאי מאוד שהמרכיב של ביטוח הבריאות בביטוח הנסיעות שלכם יהיה איכותי ככל האפשר!

מתי צריך ביטוח נסיעות מורחב?

יש כיסויים שלא נמצאים בביטוחים הסטנדרטיים ולעיתים צריך לשלם מעט יותר על מנת שהם יכללו בביטוח המורחב. למשל - ביטוח ספורט אקסטרים (אם אתם מתכננים לעשות רפטינג, סנפלינג או צניחה חופשית למשל), שירותי חילוץ והצלה, כיסוי עבור מחלות מסויימות (למשל טיפולים מעולם הרפואה המשלימה), ביטוח חפצים יקרי ערך במיוחד ועוד. עבור כל אלה תצטרכו לשלם מעט יותר בחלק מהביטוחים. אחת מהדרכים להוזלת הביטוח (מלבד סקר שוק מקיף ומעמיק שהוא הכרחי כמובן על מנת להוזיל עלויות) היא להכניס רק כיסויים שאתם צריכים ולא לשלם על כיסויים שאין לכם כל צורך בהם. אין כל ספק כי ביטוח נסיעות לחו"ל יאפשר לכם לנסוע "בראש שקט" לחו"ל, ולכן לא כדאי לוותר עליו כאשר שיוצאים מגבולות הארץ.