מי צריך ביטוח עסק?

מי צריך ביטוח עסק?

אם יש לכם עסק עצמאי כדאי מאוד שתשקלו לרכוש ביטוח עסק, על מנת שתוכלו "לישון בשקט בלילה". ביטוח עסק הוא ביטוח פחות מוכר לציבור הרחב, אך זהו ביטוח מאוד חשוב, לעיתים אפילו לא פחות מביטוח דירה, ביטוח רכב או ביטוח חיים. יש לא מעט עניינים היכולים להשתבש בעסקים, החל מפריצות לעסק, נזקים שנגרמים לעסק, תאונות לעובדים, אובדן חומר סודי ועוד. כל המפגעים הללו יכולים לעלות לכם הון עתק אם לא יהיה לכם ביטוח עסק איכותי. עוד על נושא חשוב זה בכתבה הבאה.

מה זה בכלל ביטוח עסק?

כל מי שיש לו עסק עצמאי יודע כי המדובר בעניין לא פשוט בכלל... המרדף המתמיד אחר לקוחות, שיווק העסק, גביית התשלומים לעסק, ארגון המשרד, הנהלת החשבונות, אלה הם רק חלק מהסידורים והפרוצדורות שיש לבצע כאשר מנהלים עסק עצמאי. כמובן שאין ספור דברים יכולים להשתבש, ולשם כך בדיוק נועד ביטוח העסק. כמו שמבטחים את הבית או את הרכב, חשוב מאוד גם לבטח את העסק, על כל צרה שלא תבוא! פריצה לעסק וגניבת רכוש או אפילו שריפה של המבנה בו נמצא העסק, יכולים לעלות לכם ביוקר. אם יהיה לכם ביטוח מתאים, לא תאבדו את העסק שלכם במקרים כאלה ובמקרים אחרים. כמובן שכאשר מבטחים את העסק, מומלץ לבטח גם את המבנה בו יושב העסק וגם את התכולה של העסק (כלומר את כל מה שיש בתוך בית העסק).

מה כולל ביטוח עסק?

ביטוח עסק איכותי כולל כיסויים רבים מאוד כאשר שני המרכיבים המרכזיים הם ביטוח המבנה בו יושב העסק וביטוח תכולת העסק. אלה הם שני הכיסויים המרכזיים וכל ביטוח עסק רציני חייב לכלול כיסויים אלה. הכיסוי של ביטוח המבנה הוא הכרחי מכיוון שרוב העסקים יושבים בתוך משרד או אפילו בבית. לכן, כדאי מאוד לבטח את המבנה מפני נזקים כגון שריפות, שיטפונות וכו'. הכיסוי המרכזי השני הוא ביטוח של תכולת העסק. בכל עסק יש אביזרים, רהיטים ופריטים מגוונים, וחשוב לבטח אותם במיוחד אם הם יקרי ערך. ניתן לבטח כמעט כל תכולה שהיא - מחשבים, ציוד אלקטרוני, ספרים, רהיטים, מצלמות, ציוד מקצועי ועוד. יש גם לא מעט בעלי עסקים אשר מוסיפים כיסויים נוספים כגון ביטוח חבות מעבידים וביטוח צד ג'. כיסויים חשובים נוספים שמומלץ לשקול להוסיף הם, בין היתר - ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח אובדן רווחים, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח אחריות של המוצרים הנמכרים ועוד. כמובן שכל מי שרוכש ביטוח עסק, כדאי מאוד שיתייעץ, לאורך כל הדרך, עם סוכן ביטוח איכותי בכל הנוגע לביטוח העסק המתאים ביותר לעסק שלכם.